Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Amunicja jutra dla dzisiejszego żołnierza
Nasza amunicja osiąga gwarantowane efekty
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Nasze wyroby są gwarancja osiągnięcia celu
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 

Aktualności

27-11-2019
Fundusze inwestycyjne dla MESKO
W dniu  27 listopada 2019r. na terenie  wydziału produkcyjnego Mesko S.A.  w Skarżysku-Kamiennej została podpisana umowa inwestycyjna  pomiędzy PGZ S.A., a Skarbem Państwa w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka oraz Prezesa PGZ – Witolda Słowika, jak i przedstawicieli pracowników Spółki, świętokrzyskich polityków, związków zawodowych i dziennikarzy. W ramach tej umowy Mesko S.A.  otrzyma dokapitalizowanie w wysokości  400 mln zł na projekty inwestycyjne związane z budową kompetencji produkcji prochów wielobazowych, amunicji oraz rakiet.

Premier oraz Prezes PGZ S.A.  podczas wizyty w MESKO zapowiedzieli  w kolejnych latach dalsze inwestycje dla Spółki.  Na zakończenie spotkania politycy stanęli do wspólnej fotografii z przedstawicielami załogi. Prezes rady ministrów złożył wpis z życzeniami dla pracowników i członków Zarządu firmy do Księgi Pamiątkowej MESKO S.A.

W ramach tej umowy  w latach 2019 – 2022 będą realizowane projekty inwestycyjne w MESKO w zakładach w Pionkach, które  obejmą budowę nowoczesnych kompetencji produkcyjnych  i technologii związanych z produkcją prochów wielobazowych oraz elementów amunicji wielkokalibrowej i artyleryjskiej. Środki przeznaczone na inwestycje pozwolą również na zwiększenie mocy produkcyjnych, zabezpieczenie infrastruktury oraz rozbudowę bazy magazynowej. Druga część inwestycji będzie realizowana w zakładach w Skarżysku-Kamiennej i  obejmie zwiększenie zdolności produkcyjnych amunicji małokalibrowej, rakiet oraz komponentów do amunicji wielokalibrowej przy jednoczesnym unowocześnieniu istniejącego na terenie MESKO parku maszynowego.

Wartość planowanych do realizacji inwestycji opiewa łącznie na 436,6 mln zł, z czego 400 mln stanowi dofinansowanie Skarbu Państwa z Funduszu Reprywatyzacji, a 36,6 mln zł  są to środki własne MESKO S.A. 
Powrót

Zobacz także