Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Amunicja jutra dla dzisiejszego żołnierza
Nasza amunicja osiąga gwarantowane efekty
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Nasze wyroby są gwarancja osiągnięcia celu
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 

Aktualności

05-09-2019
MBDA włącza MESKO w globalny łańcuch dostawców pocisków rakietowych
MBDA, wiodący europejski producent pocisków rakietowych, zawarł dziś partnerstwo z MESKO SA, włączając polską firmę do swojego globalnego łańcucha dostawców pocisków rakietowych.
Porozumienie dotyczące partnerstwa i wstępne kontrakty pomiędzy MBDA i MESKO SA zostały podpisane 5 września podczas MSPO 2019 w Kielcach w Polsce.
Zlecone prace obejmują produkcję komponentów różnych pocisków, w tym rodziny pocisków przeciwlotniczych CAMM i pocisków powietrze-powierzchnia Brimstone.
Warren Devine, dyrektor MBDA ds. współpracy przemysłowej z Polską, powiedział: „Umowy te potwierdzają naszą ocenę, że MESKO SA może dostarczyć odpowiedniej jakości komponenty pocisków rakietowych zgodne z wymagającymi standardami MBDA, jednocześnie zwiększając naszą globalną konkurencyjność. MESKO będzie wartościowym ogniwem w łańcuchu dostawców MBDA i silnym parterem w ścisłej współpracy”.
Gabriel Nowina Konopka, Wiceprezes MESKO SA, powiedział: „Dzisiejsza umowa potwierdza nasze możliwości w zakresie wytwarzania i dostarczania zaawansowanych systemów rakietowych. Staliśmy się właśnie częścią globalnego łańcucha dostaw komponentów do jednego z największych światowych producentów i prowadzimy rozmowy o poszerzeniu tego partnerstwa o kolejne ambitne projekty”.

Partnerstwo między MBDA i MESKO SA, spółką Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jest następstwem podpisania w lutym 2017 roku strategicznej umowy o współpracy pomiędzy MBDA i PGZ, dotyczącej pocisków rakietowych. Od tego czasu obie strony przeprowadziły szczegółowe oceny, które określiły korzyści i mocne strony wzajemnej współpracy. Pociski CAMM i Brimstone są oferowane Polsce w ramach programów Narew i niszczyciel czołgów. Oprócz możliwości wynikających z działania w globalnym łańcuchu dostaw współpraca MBDA z PGZ zakłada niespotykany dotąd transfer wiedzy dotyczącej technologii rakietowych i know-how dla polskiego przemysłu.
Powrót

Zobacz także