Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Amunicja jutra dla dzisiejszego żołnierza
Nasza amunicja osiąga gwarantowane efekty
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Nasze wyroby są gwarancja osiągnięcia celu
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 

Aktualności

17-01-2020
Prezydent Andrzej Duda w MESKO
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził zakłady MESKO S.A., wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wizyta była okazją do spotkania z załogą i Zarządem Spółki, a także zaprezentowania oferty zakładu, ostatnich inwestycji oraz prowadzonych prac badawczo-rozwojowych.

Zarząd MESKO S.A. zapoznał prezydenta z historią zakładów w Skarżysku-Kamiennej oraz profilem produkcyjnym firmy, obejmującym szeroką gamę amunicji mało-, średnio- i wielkokalibrowej oraz techniki rakietowej, w tym rozwiązań dedykowanych dla obrony przeciwlotniczej.  Zarząd Spółki przedstawił również plany rozwoju oraz modernizacji zakładów podlegających Mesko S.A. Prezydentowi zaprezentowano również technologię produkcji paliwa rakietowego oraz pocisków przeciwlotniczych Grom i Piorun oraz przeciwpancernego Spike, dostarczanych obecnie dla Sił Zbrojnych.

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy to ogromny zaszczyt, nie tylko dla zakładu w Skarżysko-Kamiennej, ale dla wszystkich spółek z naszej Grupy. Jesteśmy przedsiębiorstwem, którego losy nierozerwalnie związane są z historią odrodzonej Rzeczpospolitej. Dzięki zaangażowaniu i oddaniu pokoleń, możemy z dumą mówić, że od 96 lat realizujemy zadania na rzecz bezpieczeństwa i obronności kraju, dostarczając wysokiej jakości produkty i rozwiązania. Jesteśmy największym w kraju producentem amunicji oraz rakiet przeciwpancernych i przeciwlotniczych. Planujemy rozwijać się w tym kierunku, by móc w pełni zaspokajać potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz sił sojuszniczych w tych segmentach – powiedział Tomasz Stawiński, Prezes Zarządu MESKO S.A.

Zakłady Mesko, które rozpoczęły działalność w 1924 roku, produkują amunicję małokalibrową od 5,56mm do 9mm zarówno w standardzie natowskim, jak i rosyjskim, amunicję średniokalibrową od 12,7mm do 35mm, amunicję czołgową: 120mm i 125mm, artyleryjską, a także zestawy rakietowe Grom, Piorun i Spike oraz rakiety Feniks i NLPR 70.

Mesko S.A. świadczy usługi narzędziowe, obróbki plastycznej, chemicznej, cieplnej, posiada możliwości utylizacji zbędnych i przeterminowanych środków bojowych oraz produkcji stopów ciężkich. Firma współpracuje z wieloma instytutami oraz uczelniami technicznymi przy innowacyjnych projektach na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

– Mesko to jeden z największych zakładów w naszej Grupie. Strategiczne inwestycje, dla których uzyskaliśmy finansowanie od rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, to nie tylko rekompensata za wieloletnie zaniedbania inwestycyjne – to także ogromna szansa i wyzwanie, przed którym stają nie tylko pracownicy i zarząd Mesko, ale cała Grupa PGZ. Realizowany obecnie przez spółkę plan odbudowy i wzmocnienia kompetencji w zakresie produkcji prochu, amunicji i rakiet jest jednym ze strategicznych projektów modernizacyjnych, których realizacja pozwoli naszej Grupie na zabezpieczenie swojej biznesowej przyszłości, a Siłom Zbrojnym RP zapewni stabilne, krajowe źródło dostaw wysokiej jakości produktów i rozwiązań do realizacji stawianych przed nimi zadań – powiedział Witold Słowik, Prezes Zarządu PGZ S.A.

Koniec 2019 roku był bardzo korzystny dla Mesko. Spółka zawarła umowę o współpracy z partnerem brytyjskim w zakresie produkcji komponentów do pocisków przeciwpancernych, uzyskała zamówienie na dostawy 122 mm pocisków rakietowych Feniks -M dla  Sił Zbrojnych RP oraz uzyskała od Rządu RP dokapitalizowanie w wysokości 400 mln na odbudowę potencjału spółki i Grupy PGZ w zakresie produkcji nowoczesnych prochów, amunicji i techniki rakietowej. Powrót

Zobacz także