Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Nasza amunicja osiąga gwarantowane efekty
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Amunicja jutra dla dzisiejszego żołnierza
Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Nasze wyroby są gwarancja osiągnięcia celu
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  

Informacje o firmie

Głównym zadaniem MESKO S.A.  jest dostarczanie dla Sił Zbrojnych RP oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa coraz to nowocześniejszej i wysokiej jakości amunicji i rakiet, poprzez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii.
W firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarzadzania, zgodny z wymaganiami norm ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-N 18001:2004 publikacją AQAP 2110:2009 oraz wymaganiami ustawy z dnia 29 listopada 2000r. określającej sposób i tryb nadzoru przy obrocie z zagranicą "wyrobami strategicznymi".

Mesko S.A. z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła działalność w 1924 r., początkowo jako Państwowa Fabryka Amunicji. Obchodząca 90-lecie istnienia Mesko S.A. jest podmiotem wiodącym w utworzonej w 2009 r. w ramach konsolidacji Polskiego Przemysłu Obronnego Grupie Amunicyjno-Rakietowej. W skład grupy wchodzą: Dezamet S.A., ZCh Nitro-Chem S.A.,BZE Belma S.A. i Gamrat Sp. z o.o. oraz byłe spółki, które zostały inkorporowane i dziś są wydziałami zamiejscowymi Mesko S.A. – WSK Warszawa II, ZM Kraśnik, FPS Bolechowo i ZPS Pionki.

Spółka jest producentem światowej klasy wyrobów i zespołów do wszystkich rodzajów amunicji i rakiet, używanych przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa oraz uznanym dostawcą dla wojsk NATO. Zakłady dysponują też najnowocześniejszą w Europie infrastrukturą do utylizacji zbędnych środków bojowych.

Najważniejszymi, mającymi strategiczne znaczenie dla polskiej armii są trzy programy rakietowe: PPK SPIKE, wyrób znajdujący się w czołówce światowych rozwiązań pod względem skuteczności i precyzji, PPZR GROM i PIORUN, będący w trójce najlepszych rozwiązań na świecie, oraz rakieta NLPR-70 mm., skonstruowana z przeznaczeniem na wyposażenie śmigłowców armii NATO, jak również do użycia w myśliwcach F-16.

Nad stałym rozwojem ww. wyrobów do wersji odpowiadającej najnowszym wymaganiom pola walki czuwają zespoły wysokiej klasy menedżerów i specjalistów, biegle poruszających się w międzynarodowych przepisach prawnych oraz standardach zarządzania jakością i środowiskiem. Kadra jest dziś znaczącym członkiem dialogu z partnerami zachodnich koncernów na temat rozwoju wyrobów obronnych.

Marka Mesko jest też cenionym znakiem przez kraje obu Ameryk, kraje skandynawskie, azjatyckie oraz państwa Afryki, dokąd są eksportowane wyroby Spółki.

W 2015 MESKO S.A. weszło w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).

 


W relacjach pomiedzy sobą, partnerami biznesowymi i innymi interesariuszami przestrzegamy wartości i zasad zawartych w Kodeksie Etyki Grupy Kapitałowej PGZ. dalej>>>