Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Amunicja jutra dla dzisiejszego żołnierza
Nasza amunicja osiąga gwarantowane efekty
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Nasze wyroby są gwarancja osiągnięcia celu
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 

Informacje o firmie

Głównym zadaniem MESKO S.A.  jest dostarczanie dla Sił Zbrojnych RP oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa coraz to nowocześniejszej i wysokiej jakości amunicji i rakiet, poprzez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii.
W firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarzadzania, zgodny z wymaganiami norm ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-N 18001:2004 publikacją AQAP 2110:2009 oraz wymaganiami ustawy z dnia 29 listopada 2000r. określającej sposób i tryb nadzoru przy obrocie z zagranicą "wyrobami strategicznymi".

Mesko S.A. z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła działalność w 1924 r., początkowo jako Państwowa Fabryka Amunicji. Obchodząca 90-lecie istnienia Mesko S.A. jest podmiotem wiodącym w utworzonej w 2009 r. w ramach konsolidacji Polskiego Przemysłu Obronnego Grupie Amunicyjno-Rakietowej. W skład grupy wchodzą: Dezamet S.A., ZCh Nitro-Chem S.A.,BZE Belma S.A. i Gamrat Sp. z o.o. oraz byłe spółki, które zostały inkorporowane i dziś są wydziałami zamiejscowymi Mesko S.A. – WSK Warszawa II, ZM Kraśnik, FPS Bolechowo i ZPS Pionki.

Spółka jest producentem światowej klasy wyrobów i zespołów do wszystkich rodzajów amunicji i rakiet, używanych przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa oraz uznanym dostawcą dla wojsk NATO. Zakłady dysponują też najnowocześniejszą w Europie infrastrukturą do utylizacji zbędnych środków bojowych.

Najważniejszymi, mającymi strategiczne znaczenie dla polskiej armii są trzy programy rakietowe: PPK SPIKE, wyrób znajdujący się w czołówce światowych rozwiązań pod względem skuteczności i precyzji, PPZR GROM i PIORUN, będący w trójce najlepszych rozwiązań na świecie, oraz rakieta NLPR-70 mm., skonstruowana z przeznaczeniem na wyposażenie śmigłowców armii NATO, jak również do użycia w myśliwcach F-16.

Nad stałym rozwojem ww. wyrobów do wersji odpowiadającej najnowszym wymaganiom pola walki czuwają zespoły wysokiej klasy menedżerów i specjalistów, biegle poruszających się w międzynarodowych przepisach prawnych oraz standardach zarządzania jakością i środowiskiem. Kadra jest dziś znaczącym członkiem dialogu z partnerami zachodnich koncernów na temat rozwoju wyrobów obronnych.

Marka Mesko jest też cenionym znakiem przez kraje obu Ameryk, kraje skandynawskie, azjatyckie oraz państwa Afryki, dokąd są eksportowane wyroby Spółki.

W 2015 MESKO S.A. weszło w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).

 


W relacjach pomiedzy sobą, partnerami biznesowymi i innymi interesariuszami przestrzegamy wartości i zasad zawartych w Kodeksie Etyki Grupy Kapitałowej PGZ. dalej>>>